Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola

Mācību Programmas

 

STILISTS

  • Profesijā stilists uzņem : pēc 9 klases ( paralēli jāmācās vidusskolā ) un 12 klases , mācību laiks 1 gads 6 mēneši . Pēc eksāmenu nokārtošanas saņem kvalifikācijas apliecību profesijā  – STILISTS , 3 kvalifikācijas līmeni profesionālajā izglītībā un IES starptautisko sertifikātu .
  • Profesijā stilists uzņem : pēc 9 klases ( paralēli jāmācās vidusskolā ) un 12 klases , mācību laiks 2 gadi 6 mēneši . Pēc eksāmenu nokārtošanas saņem Diplomu profesijā – STILISTS  un IES starptautisko sertifikātu .

Lai iestātos jākārto iestājpārbaudījumi- tests.STILISTA PROFESIJU VAR APGŪT JAU ESOŠI UN STRĀDĀJOŠI SAVĀS PROFESIJĀS FRIZIERI,  VIZĀŽISTI, GRIMĒTĀJI . KVALIFIKĀCIJAS CELŠANA , MĀCĪBU LAIKS 1 gads. 

Izvēloties šo mācību programmu Jūs kļūsiet par īstu un konkurēt spējīgu profesionāli skaistumkopšanas industrijā , sniegsiet pilnīgu pakalpojumu klāstu savam klientam veidojot matus, grimu, stilu, kā arī noteiksiet kāda krāsu palete tam piestāv labāk izvēloties dekoratīvo kosmētiku, matu krāsu un  veidojot garderobi. Mācību laikā iegūtās zināšanas dos iespēju profesionāli veidot stilu žurnālos, strādāt modeļu aģentūrās , modes skatēs , teātrī, TV, foto un reklāmas jomā veidojot grimu, matus un stilu. Radoša pieeja un stila izjūta ļaus veidot vēsturiskus , fantāzijas un mūsdienīgus tēlus.


Mācību laikā tiek apgūti šādi priekšmeti:

VISA VEIDA GRIMI – dienas un vakara darbam ar klientu salonos – kreatīva pieeja un smalka stila izjūta; teātra un skatuves grims – augstākā profesionalitāte un spēja izjust tēla raksturu ; kino, TV, foto grims un specefekti – radoša pieeja ; modes un stila grimi.

VIZĀŽA – smalks, dekoratīvs zīmējums uz ķermeņa.

BODY ART – ķermeņa apgleznošana.

MULĀŽA – tērpa drapērija ko veido uz modeļa nešujot izjūtot formu un stilu.

MODES STILI , GARDEROBES VEIDOŠANA UN KOMPLEKTĀCIJA

IMIDŽA PSIHOLOĢIJA

IMIDŽA VEIDOŠANA

KRĀSU PALETES NOTEIKŠANA – izmanto darbā ar klientu salonos nosakot krāsu paleti, kas piestāv dekoratīvajā kosmētikā, apģērbā un matu krāsas izvēlē.

ZĪMĒŠANA , VIZUĀLO ELEMENTU ORGANIZĒŠANA

MĀKSLAS VĒSTURE , MŪZIKAS VĒSTURE

MODES VĒSTURE

MODES ZĪMĒJUMS

SASKARSME UN LIETIŠĶĀ ETIĶETE


GRIMĒTĀJS

Profesijā grimētājs uzņem : pēc 9 un 12 klases , mācību laiks 9 mēn.. Pēc eksāmenu nokārtošanas saņem kvalifikācijas apliecību profesijā – GRIMĒTĀJS , 2 . kvalifikācijas līmeni un IES starptautisko sertifikātu.

Grimētājs ir augstas klases profesionālis,  kurš strādā teātrī, TV, operā, kino, foto veidojot modeļiem atbilstošu grimu un matus. Radoša pieeja, stila izjūta un mācību laikā gūtās zināšanas dod iespēju orientēties vēsturisku, fantāziju un mūsdienīgu tēlu veidošanā. Iegūtās zināšanas dod iespēju strādāt arī skaistumkopšanas salonos nosakot krāsu paletes, kas piestāv labāk klientiem izvēloties dekoratīvo kosmētiku, garderobi un matu krāsu. Veidot dienas, vakara un kāzu grimus. Mācību laikā tiek apgūti šādi priekšmeti:

VISA VEIDA GRIMI – dienas un vakara darbam ar klientu salonos – kreatīva pieeja un smalka stila izjūta ; teātra un skatuves grims – augstākā profesionalitāte un spēja izjust tēla raksturu ;  kino, TV, foto grims un specefekti –  radoša pieeja ; modes un stila grimi.

VIZĀŽA – smalks , dekoratīvs zīmējums uz ķermeņa.

KRĀSU PALETES NOTEIKŠANA- izmanto darbā ar klientu veidojot grimu atbilstošajā krāsu paletē kas piestāv ; izmanto darbā ar klientu salonos nosakot krāsas, kas piestāv dekoratīvajā kosmētikā, apģērbā un matu krāsas izvēlē.

FRIZIERDARBI – tiek apgūta profesionāla pieeja matiem veidojot stilu.

LIETVEDĪBA UN BIZNESA PAMATI

ZĪMĒŠANA

HIGIĒNA UN KOSMĒTIKA


VIZĀŽISTS

Profesijā Vizāžists uzņem pēc 9 un 12 klases, mācību laiks 9 mēn.. Pēc eksāmenu nokārtošanas saņem kvalifikācijas apliecību profesijā – VIZĀŽISTS , 2 kvalifikācijas līmeni un IES starptautisko sertifikātu .Vizāžists strādā skaistumkopšanas salonos nosakot krāsu paletes klientam , kas piestāv labāk izvēloties dekoratīvo kosmētiku, garderobi un atbilstošu matu krāsas toni. Liek dienas, vakara un kāzu grimus klientiem, sniedz konsultācijas un apmāca klientu kā vislabāk izmantot dekoratīvo kosmētiku uzliekot grimu. Mācību laikā iegūtās profesionālās zināšanas dod iespēju strādāt modes skatēs, modeļu aģentūrās, veidot foto un TV grimu.Mācību laikā tiek apgūti šādi priekšmeti:

VISA VEIDA GRIMI – dienas un vakara darbam ar klientu salonos – kreatīva pieeja un smalka stila izjūta ; teātra un skatuves grims – augstākā profesionalitāte un spēja izjust tēla raksturu ; kino ,TV , foto grims un specefekti – radoša pieeja ; modes un stila grimi.

VIZĀŽA – smalks dekoratīvs zīmējums uz ķermeņa.

KRĀSU PALETES NOTEIKŠANA- pakalpojums ko sniedz klientam salonos , lai noteiktu krāsas , kuras  piestāv dekoratīvajā kosmētikā , apģērbā un matu krāsas izvēlē.

ZĪMĒŠANA

HIGIĒNA UN KOSMĒTIKA

LIETVEDĪBA UN BIZNESA PAMATI


FRIZIERIS

Profesijā Frizieris uzņem pēc 9 un 12 klases, mācību laiks 9 mēneši. Pēc eksāmenu nokārtošanas saņem kvalifikācijas apliecību – profesijā FRIZIERIS , 2 kvalifikācijas līmeni un IES starptautisko sertifikātu.

Mācību laikā tiek apgūti šādi priekšmeti :

FRIZIRMĀKSLA-  ieskaitot vakara frizūras no gariem matiem, kreatīvi matu griezumi un modernas matu krāsošanas tehnikas .

HIGIĒNA

LIETVEDĪBA UN BIZNESA PAMATI

ZĪMĒŠANA


FOTOGRĀFS

Profesijā fotogrāfs uzņem pēc 9. un 12. klases , mācību laiks 15 mēneši. Pēc Kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas saņem kvalifikācijas apliecību un IES starptautisko sertifikātu profesijā – FOTOGRĀFS

Mācību programma ir veidota , kā profesionāla apmācība un domāta tiem , kuri sevi ir plānojuši saistīt ar fotogrāfa profesiju.

Mācību laikā tiks apgūtas pilnvērtīgas zināšanas fotogrāfijas vēsturē , digitālā fotogrāfijā un tās apstrādē, fotogrāfa darba tehnoloģijā apgūstot fotokameru un objektīvu uzbūvi un to tehniskās īpašības, gaismu un tās īpašības, uzņemšanas parametrus, fotogrāfijas izteiksmes līdzekļus, fotogrāfijas žanrus, zīmēšanu un kompozīciju, foto grimu, komercmodes stilus un imidža veidošanu, mākslas vēsturi, režiju, saskarsmes psiholoģiju un biznesa pamatus, lai aprēķinātu izdevumus fotostudijai un foto sesijai. Pasniedzēji mācību laikā mainīsies lasot savu tēmu un foto žanru.

PRIEKŠMETI :

FOTOGRĀFIJAS ESTĒTIKAS VĒSTURE

Apgūsiet zināšanas fotogrāfijas vēsturē ,iepazīsiet ievērojamākos Pasaules un Latvijas fotogrāfus , to ieguldījumu mūsdienās un foto mākslas attīstībā . Iepazīsiet  fotogrāfijas nozīmi vizuālās kultūras attīstībā un tās nozīmi , kā vizuālās informācijas veidu .

FOTOGRĀFIJAS TEHNOLOĢIJAS PAMATI UN FOTOGRĀFA PRAKTISKĀ DARBA IEMAŅAS ( analogā un digitālā fotogrāfija)

Apgūsiet zināšanas profesionālajā terminoloģijā , par  fotokamerām , objektīvu uzbūvi  un to tehniskām  iespējām  , apgūsiet to veidus un pielietojamību, uzņemšanas parametrus  . Gūsiet zināšanas par gaismu , tās fizisko būtību ,  iedarbību un jūtību , fotogrāfijas izteiksmes līdzekļiem , kadra uzbūvi , kompozīcijas pamata elementiem, krāsu saskaņu, krāsu kontrastu , foto apstrādi , melnbalto fotogrāfiju ,  fotostudijas aprīkojumu un praktisko darbu fotostudijā . Teorētiski un praktiski tiks strādāts pie visiem foto žanriem – Ainava un arhitektūra ; Priekšmeti un klusā daba ; Portrets ; Dokumentālā fotogrāfija ; Modes un reklāmas foto .

ZĪMĒŠANA UN VIZUĀLIE ELEMENTI

Apgūsiet zināšanas fotogrāfijā  par kompozīcijas izteiksmes līdzekļu izvietojumu laukumā un gaismas, ēnas izpratni attēlā ,  praktiskās iemaņas telpiskas figūras , cilvēku zīmēšanā , lai patstāvīgi zīmētu savu ideju skices , krāsu mācības pamatus izzinot vēso , silto krāsu nianses un krāsu paletes 4 tipu pamata grupas .

FOTOATTĒLU DIGITĀLĀ APSTRĀDE

Apgūsiet zināšanas par visu nepieciešamo tehnisko ekipējumu , digitālā attēla uzbūvi un tā veidošanas paņēmieniem , attēla kvalitātes kritērijiem , kopīgo un atšķirīgo digitālajā un tradicionālajā fotogrāfijā , digitālā attēla uzņemšanas parametrus un apgūsiet digitālā attēla apstrādi.

SASKARSME UN LIETIŠĶĀ ETIĶETE

Apgūsiet zināšanas par psiholoģiskās iedarbības veidiem saskarsmes procesā , lietišķās komunikācijas jēdzienu , tā veidus , profesionālo ētiku , lai attīstītu komunicēšanas spējas profesionālajā jomā .

IMIDŽA VEIDOŠANA

Apgūsiet mūsdienu  modes stilus , imidža veidošanas sastāvdaļas un galvenos stilīga imidža kritērijus , gūsiet prasmi veidot asociatīvo tēlu ar vēlamo imidžu , pielietojot vizuālā risinājuma iespējas un asociāciju teoriju – kā tēla harmonijas noslēpumu .

FOTO GRIMS

Apgūsiet zināšanas grima veidošanas tehnikā , lai izvēlētos atbilstošu grima uzlikšanas tehniku un izveidotu foto grimu , kā arī izprastu tā nozīmi fotogrāfijā .

MĀKSLAS VĒSTURE

Apgūsiet izpratni par mākslas stiliem , virzieniem , raksturīgākajām pazīmēm . Mācēsiet noteikt un izvērtēt stilus , izvēlēties mērķtiecīgu stila vienotībai nepieciešamo elementu atlasi .

BIZNESA PAMATI

Apgūsiet zināšanas tirgus pamatprincipos , lai organizētu savu darbu , orientējoties komercdarbības un firmas darba organizācijas formās , zinot tās saimnieciskos resursus , ražošanas izmaksas un ekonomiskos rādītājus .

REŽIJAS PAMATI

Apgūsiet dažādu māksliniecisko tēlu veidošanas pamata paņēmienus , lai spētu tēlu veidot atbilstoši radošai iecerei un uzdevumiem.

Papildus informācija mājaslapā www.fotoskola.lv

 

Kultūras pasākumu vadīšanas pamati – kultūras pasākumu vadītājs.

Mācību laiks 9 mēneši.Beidzot apmācību kursu saņem Apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi un IES starptautisko sertifikātu

Izglītības procesa rezultātā audzēknis apgūst zināšanas un prasmes kultūras pasākumu vadīšanā, lai komandā vai patstāvīgi pieteiktu un vadītu koncertus un citus kultūras pasākumus, veicot, pēc vajadzības, tekstu sastādīšanu un nolasīšanu no lapas vai pieteikšanu ekspromtā, prasmes rūpēties par savu izskatu un veikt sev grimēšanas darbus, kā arī izvēlēties sev piemērota stila un krāsu tonalitātes skatuves tērpus. Mācību laikā tiek apgūti priekšmeti :

SASKARSMES PSIHOLOĢIJA UN LIETIŠĶĀ ETIĶETE.Apgūt zināšanas par psiholoģiskās iedarbības veidiem saskarsmes procesā, lietišķās  komunikācijas jēdzienu, tās veidiem, profesionālo ētiku, lai attīstītu komunicēšanās spējas profesionālajā jomā. Apgūt lietišķās etiķetes pamatjēdzienus.

UZRUNU TEKSTU SASTĀDĪŠANA.Apgūt zināšanas par literāras valodas lietošanas principiem, tekstu veidošanas pamata prasībām, svešvārdu un terminu pareizu lietošanu, pareizu teikumu konstrukciju un loģisko akcentu izvietošanu teikumā. Cittautu īpašvārdu pareizruna. Sinonīmi un homonīmi. Nelabskanīgi vārdu savienojumi. Koncentrētas runas pamatnoteikumi.

DEKORATĪVĀ KOSMĒTIKA.Apgūt zināšanas par dekoratīvās kosmētikas un vizāžas darbu tehniku, lai izvēlētos atbilstošu dekoratīvo grimu uzlikšanas tehniku, atbilstošus materiālus dekoratīvajai kosmētikai, veiktu sejas optisko korekciju ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību.

BALSS IMIDŽA VEIDOŠANA.Apgūt zināšanas par balss tembra un runas artikulācijas ietekmi un klausītājiem un runātā vārda novadīšanu līdz viņiem. Intereses piesaistīšana. Svarīgākās informācijas izcelšana ar balss līdzekļiem (skaļums, tembrs, intonācija, runas temps)

IMIDŽA VEIDOŠANAS PAMATI.Apgūt zināšanas par imidžu un tā veidošanu, saskarsmē ar publiku un novērtēt savu vēlamo un pašlaik reālo imidžu. Imidža veidošanas instrumenti un metodes. Imidža sastāvdaļas un to veidošanas secība. Imidža veidošanas motivācija un stimuli. Personīgā imidža veidošanas pamati.

SKATUVES KUSTĪBAS PAMATI.Apgūt zināšanas par skatuves kustību, tās lomu atbrīvotības sajūtas veidošanā un runātā vārda dinamiskā pasniegšanā skatītājiem. Dejas soļu, baleta, pantomīmas un akrobātikas pamati. Pareizas stājas veidošanas pamati

AKTIERU MEISTARĪBAS PAMATI.Apgūt zināšanas par aktieru meistarības pamatiem – iztēles, ritma un ķermeņa valodas izmantošanu skatuves tēla veidošanai. Aktieru meistarības elementu pielietošana personības attīstībai un veidojot saskarsmi ar partneri. Galvenie tēla kompozīcijas elementi

DARBA TIESĪBU PAMATI.Apgūt darba tiesību pamatus, lai pareizi veidotu darba un līgumattiecības ar pasūtītāju vai darba devēju. Zināt savas tiesības un pienākumus, kas izriet no darba likumdošanas un civillikuma.

RUNAS TEHNIKA.Runas tehnikas vieta un loma vispārējā runas mākslā. Metodes un vingrinājumi dikcijas un frāzēšanas izkopšanai. Balss tembrs un skaļums.

PUBLISKĀS RUNAS PAMATI.Publiskās runas jēdziens un pielietošana. Publiskās runas īpatnības, atšķirībā no privātas sarunas un skatuves runas.

SKATUVES RUNAS PAMATI.Skatuves runas jēdziens un atšķirībā no privātas sarunas un publiskas runas. Skatuves runas īpatnības. Runas melodija un ritms. Saskarsme ar klausītāju.

Džeza mūzikas programma Saksofona spēle.

Mācību laiks 9 mēneši

Beidzot apmācību kursu saņem Apliecību par profesionālās

pilnveides izglītības programmas apguvi un IES starptautisko sertifikātu

Izglītības procesa rezultātā izglītojamie apgūst saksofona spēli un zināšanas džeza teorijā, kā arī citos ar skatuvi saistītos priekšmetos.Mācību laikā audzēkņi apmeklē meistarklases ,uzstājas koncertos,piedalās konkursos

un strādā ierakstu studijā.

Mācību laikā tiek apgūti priekšmeti :

 Saksofona spēles tehnika.

Pasniedz Deniss Paškevičs

Veido izpratni par mūsdienu ritmiskās mūzikas saksofona spēles tehniskajiem paņēmieniem. Attīsta improvizācijas

iemaņas saksofona spēlē. Netradicionālu tehniku apgūšana. Stila un manieres izpratne. Patstāvīgais darbs ar skaņdarbu.

Darbs studijā un uz skatuves.

Improvizācijas tehnika.

Pasniedz Deniss Paškevičs

Veido izpratni par mūsdienu ritmiskās mūzikas virzieniem.Trenē iemaņas džeza mūzikas harmonijā,

ritma un melodijas veidošanā, lai varētu brīvi pārvaldīt šī mūzikas virziena aranžēšanau un kompozīciju.

Džeza mūzikas teorija.

Pasniedz Madars kalniņš

Veido izpratni par džeza mūzikas teorijas pamatprincipiem,džeza harmonijas vēsturisko attīstību.

Dod vingrinājumus solfēdžo un harmonijā.Māca prasmes atšķirt džeza stilistikas iezīmes,

kā arī praktiskas iemaņas džeza mūzikas aranžēšanā,komponēšanā.

Skatuves kustība un aktieru meistarība.

Pasniedz Anna Roze

Apgūt zināšanas par skatuves kustību, tās lomu atbrīvotības sajūtas veidošanā un runātā vārda dinamiskā pasniegšanā skatītājiem. Dejas soļu, baleta, pantomīmas un akrobātikas pamati.

Pareizas stājas veidošanas pamati.

Skatuves imidžs.

Pasniedz Biruta Magele

Apgūt zināšanas par imidžu un tā veidošanu, saskarsmē ar publiku un novērtēt savu vēlamo un pašlaik reālo imidžu. Imidža veidošanas instrumenti un metodes. Imidža sastāvdaļas un to veidošanas secība. Imidža veidošanas motivācija un stimuli. Personīgā imidža veidošanas pamati.

Džeza mūzikas programma Vokālā māksla.

Mācību laiks 9 mēneši

Beidzot apmācību kursu saņem Apliecību par profesionālās

pilnveides izglītības programmas apguvi un IES starptautisko sertifikātu

Izglītības procesa rezultātā izglītojamie apgūst saksofona spēli un zināšanas džeza teorijā,

kā arī citos ar skatuvi saistītos priekšmetos.Mācību laikā audzēkņi apmeklē meistarklases ,uzstājas koncertos,

piedalās konkursos  un strādā ierakstu studijā.

Mācību laikā tiek apgūti priekšmeti :

Pasniedz Jolanta Gulbe

Veido izpratni par džeza un populārās mūzikas vokālu.Apgūst dziedāšanas pamatus,balss

vingrinājumu metodiku un izkopj skatuviskās dziedāšanas iemaņas.Trenējas dziedāt “uz diafragmas “.

Improvizācijas tehnika.

Pasniedz Deniss Paškevičs

Veido izpratni par mūsdienu ritmiskās mūzikas virzieniem.Trenē iemaņas džeza mūzikas harmonijā,

ritma un melodijas veidošanā, lai varētu brīvi pārvaldīt šī mūzikas virziena aranžēšanau un kompozīciju.

Džeza mūzikas teorija.

Pasniedz Madars Kalninš. Veido izpratni par džeza mūzikas teorijas pamatprincipiem, džeza harmonijas vēsturisko attīstību. Dod vingrinājumus solfēdžo un harmonijā. Māca prasmes atšķirt džeza stilistikas iezīmes, kā arī praktiskas iemaņas džeza mūzikas aranžēšanā,komponēšanā. Skatuves kustība un aktieru meistarība. Pasniedz Anna Roze. Apgūt zināšanas par skatuves kustību, tās lomu atbrīvotības sajūtas veidošanā un runātā vārda dinamiskā pasniegšanā skatītājiem. Dejas soļu, baleta, pantomīmas un akrobātikas pamati. Pareizas stājas veidošanas pamati. Skatuves imidžs.Pasniedz Biruta Magele.Apgūt zināšanas par imidžu un tā veidošanu, saskarsmē ar publiku un novērtēt savu vēlamo un pašlaik reālo imidžu. Imidža veidošanas instrumenti un metodes. Imidža sastāvdaļas un to veidošanas secība. Imidža veidošanas motivācija un stimuli. Personīgā imidža veidošanas pamati.

Džeza mūzikas programma Klavieru spēle.

Mācību laiks 9 mēneši.Beidzot apmācību kursu saņem Apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi un IES starptautisko sertifikātu. Mācības notiek trīs reizes nedēļā, vakaros  no pl. 17.00- 20 .00 Izglītības procesa rezultātā izglītojamie apgūst saksofona spēli un zināšanas džeza teorijā,kā arī citos ar skatuvi saistītos priekšmetos.Mācību laikā audzēkņi apmeklē meistarklases ,uzstājas koncertos,piedalās konkursos  un strādā ierakstu studijā. Mācību laikā tiek apgūti priekšmeti : Klavierspēles tehnika. Pasniedz Madars Kalniņš.Veido izpratni par taustiņu instrumentu (klavieres,sintezators) izmatošanas lomu un iespējām mūsdienu ritmiskajā mūzikā solo un ansambļos.Apgūst iemaņas džeza mūzikas repertuāra veidošanā,kā arī pianista pamata tehniku.Improvizācijas tehnika.Veido izpratni par mūsdienu ritmiskās mūzikas virzieniem. Trenē iemaņas džeza mūzikas harmonijā, ritma un melodijas veidošanā, lai varētu brīvi pārvaldīt šī mūzikas virziena aranžēšanau un kompozīciju. Džeza mūzikas teorija. Pasniedz Madars Kalniņš. Veido izpratni par džeza mūzikas teorijas pamatprincipiem,džeza harmonijas vēsturisko attīstību. Dod vingrinājumus solfēdžo un harmonijā. Māca prasmes atšķirt džeza stilistikas iezīmes, kā arī praktiskas iemaņas džeza mūzikas aranžēšanā,komponēšanā.

Skatuves kustība un aktieru meistarība.

Pasniedz Anna Roze. Apgūt zināšanas par skatuves kustību, tās lomu atbrīvotības sajūtas veidošanā un runātā vārda dinamiskā pasniegšanā skatītājiem. Dejas soļu, baleta, pantomīmas un akrobātikas pamati. Pareizas stājas veidošanas pamati.Skatuves imidžs Pasniedz Biruta Magele. Apgūt zināšanas par imidžu un tā veidošanu, saskarsmē ar publiku un novērtēt savu vēlamo un pašlaik reālo imidžu. Imidža veidošanas instrumenti un metodes. Imidža sastāvdaļas un to veidošanas secība. Imidža veidošanas motivācija un stimuli. Personīgā imidža veidošanas pamati.

%d bloggers like this: