Birutas Mageles Starptautiskā Stilistu Skola

Pasniedzēji

BIRUTA MAGELE (Vizuālā tēla veidošanas tehnika, tērpa drapērija, imidža personalizācija, frizūru modelēšana un personalizācija, asociatīvā tēla veidošana)

BIRUTA MAGELE

Starptautiskās stilistu un fotogrāfu skolas direktore. Latvijas Amatniecības kameras stilista amata goda meistare.

Darbojusies starptautisku konkursu žūrijās. Friziera modelētāja profesijā stažējusies Budapeštā un Prāgā. 1965. gadā piedalījusies profesionālo frizieru mācību programmu veidošanā Rīgas 34. PTV. Strādājusi šajā skolā par frizieru apmācības pasniedzēju. Ieguvusi 1. vietu Latvijas frizieru konkursā par vakara frizūru. Vadījusi frizieru salonu.

Beigusi Rīgas kinostudijas kinoaktieru studiju. Strādājusi Rīgas kinostudijā par režisora asistenti pie režisoriem  Lāča, Brenča u.c. . Rīgas kinostudijā apguvusi grimētājas profesiju un ieguvusi Vissavienības grima mākslinieka kvalifikāciju.

Darbu turpinājusi Latvijas TV , sadarbojoties ar režisoriem Nagaini, Lejiņu u.c., veidojot interesantus tēlus aktieriem J. Skanim, O. Dreģei, V. Artmanei, A. Liedskalniņai u.c. veidojusi imidžu dziedātājiem N. Bumbierei, Ž. Siksnam, I. Vanzovičam u.c.

1989. g. starprepubliku konkursā ieguva 1. vietu ar tēlu „Parādība” (modele – R. Kalniņa). Ar režisoru M. Smildziņas un J. Rēdliha atbalstu izveidoja videofilmu „Putnubiedēklis bez uzraudzības”, ar kuru piedalījās Francijas – Baltijas filmu festivālā.

1994. g. izveidoja savu eksperimentālo stilistu meistardarbnīcu, kura vēlā pārtapa par starptautisko stilistu skolu, un izstrādāja stilista profesijas standartu. Paralēli strādājot TV ar režisori V. Lejiņu strādāja pie seriāliem „Lai tev labi klājas”, „Vienas vasaras zieds” u.c.

Veidojusi Latvijas tēlu pasaulē, piedaloties starptautiskos frizieru un kosmetologu festivālos Parīzē un Prāgā.

Veidojas sadarbība ar partneriem – Stokholmas meikapa institūtu un Varšavas grima skolu. Skolā sāka mācīt ķermeņa apgleznošanu – „Body Art”. Skolas audzēkņi un absolventi veido šovu programmas un iestudējumus, kuri tiek rādīti arī televīzijā, uz skatuvēm Latvijā un ārpus tās.

Skolas mācību programmas ir akreditētas LR Izglītības un zinātnes ministrijā.

2001. gadā nodibina Latvijas Stilistu asociāciju. Asociācija, kopā ar izstāžu centru BT-1 jau 9. gadu veido Bodī Art, Asociatīvā tēla veidošanas un vizāžistu konkursus. Bodī Art konkursa uzvarētāji kā balvu saņem braucienu uz Austriju – Zēbodenes Vispasaules Bodi Art festivālu, kur piedalās festivāla konkursos. Skola, kopā ar deju grupu „Es” veido programmu festivāla  VIP viesiem.

Skolā ir ieviests mācību priekšmets „Tērpa drapērija”, kas ļauj ātri izveidot ekskluzīvu tērpu vienā eksemplārā. Šajā veidā notiek konkursi asociatīvā tēla veidošanā.

Latvijas Stilistu asociācija ir uzņemta Vispasaules Bodī Art asociācijā.

B. Magele ir sarakstījusi grāmatas:

1. ”Kosmētika”, 1995.2. „Skaisti un veselīgi mati”, 1997.3. „Stila harmonija”. 2004.


4. „Padomi dekoratīvajā kosmētikā”. 2006.


5. „Krāsa + forma = stils”. 2006.

Birutas Mageles darbi:

                        I.Ziedoņa “Baltā pasaka”

                      Raganas portrets

 

  

                    Dekadence                 

                      Putni

  

                Faņečka

Birutas Mageles starptautiskās stilistu skolas pasniedzēji

 

 

 

%d bloggers like this: